Moje osiedle

Forum mieszkańców najpiękniejszego osiedla w Warszawie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-10-04 20:28:50

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Mecze na Legii

Powiem wprost: po ostatnim weekendzie sąsiedztwo stadionu Legii ostatecznie przestało mi odpowiadać. To co dzieje się tu, na naszych uliczkach przed meczem (mam na myśli Dragonów i Kawalerii) to istny skandal! Parkowanie na wariata, jeżdżenie z dużą prędkością pod prąd osiedlowymi uliczkami, kompletne zablokowanie osiedla, poważne utrudnienia dla mieszkańców (zaparkowanie o tej porze jest niemożliwe) i do tego dziwne sytuacje (widziałem, że pan parkingowy 'opchnął' wolne miejsce na parkingu kibicowi w wielkim terenowym BMW, ja się pytam dlaczego mieszkańcy nie mogą tak łatwo korzystać z wolnych miejsc parkingowych skoro stoją puste!!!), do tego bardzo nieprzyjemne sytuacje z udziałem kibiców Legii, którzy dla wolnego miejsca na Dragonów są gotowi nawet na bójkę z mieszkańcami osiedla - ja mam tego dość.

Ponieważ stadion mieści docelowi 30 tysięcy widzów a żadne parkingi w najbliższej przyszłości nie powstaną i samochodów będzie raczej przybywać, powinniśmy bronić się przed chuliganami w szalikach.

Ulica Dragonów jest drogą wewnętrzną wytyczoną (z tego co mi wiadomo) na działce należącej do spółdzielni. Z tego powodu nie stanęły u nas parkomaty. Czy nie można postawić szlabanu przy wjeździe i zamykać go na czas meczu? Albo przynajmniej wydać parę złotych (ostatnio władze sypnęły groszem na nowe okna w biurze spółdzielni, więc jak rozumiem, z pieniędzmi nie jest źle) i kupić taką barierkę ze znakiem zakaz wjazdu, którą by ustawiał któryś z gospodarzy?

Zróbmy cokolwiek, ale proszę, żeby mnie (i nas) spółdzielnia chroniła przed agresją kiboli z Legii, w końcu to jest teren spółdzielni!

Offline

 

#2 2010-10-10 17:02:55

wściekły-na-spółdzielnie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 17
Punktów :   

Re: Mecze na Legii

W innym miejscu tego forum użytkownik JOGA napisała    "chcę tylko zapytać skąd pomysł na ogrodzenie osiedla. w warszawie jest mnóstwo ogrodzonych osiedli i sztucznie wygenerowanych przestrzeni "strzeżonych".  tymczasem przestrzeń miejska jest przestrzenią otwartą i przecinanie jej przegrodami i zagrodami zaprzecza funkcji miasta. jeśli komuś wydaje się, że za ogrodzeniem będzie np. bezpieczniejszy, to jest to przekonanie złudne..." 
Teraz jest zasadność grodzenia się?Święty spokój nie ma ceny.Choćby po to aby mieć ten spokój przed zmotoryzowanymi kibolami.29-go Listopada też dokłada swoją cegłę do koszyczka.

Offline

 

#3 2010-10-30 00:11:46

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: Mecze na Legii

Udało nam się, będzie spokojniej przed meczami na Legii!

http://bit.ly/91ZQUR

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Kazimierz Dolny dentystyczna.info.pl integracyjna.info.pl turniejdsj3