Moje osiedle

Forum mieszkańców najpiękniejszego osiedla w Warszawie


#16 2010-04-24 00:12:31

ejej

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 40
Punktów :   

Re: List od Rady Nadzorczej

Przeczytałam list prezesa do mieszkańców i rozumiem po co było przekładanie zebrania, ten  żałobny ton. Chodzi o to aby wszystko rozmyć .
A swoją drogą jeśli za pawilon spółdzielnia ma takie ogromne przychody, przez tyle lat, to co się stało z tymi pieniędzmi?

Podstawowe uprawnienia, obowiązki oraz kompetencje są w Statucie - po co więc jakieś oświadczenie Rady N wobec Zarządu?

Ciekawe również że tyle jest papierków do wglądu w administracji, a spółdzielnia nie potrafi przedłożyć szczegółowej kalkulacji opłat za mieszkanie. Kim jest pan Mirecki, czy to członek Zarządu członek Rady czy pracownik administracji?
Przy okazji sprawy windy z Dragonów 2  -- z poprzednich wyjaśnień administracji wynika, że wszyscy mieszkańcy osiedla, nawet ci z parterów równo płacą za windy i domofony.
Jaki wpływ mają dłużnicy na wysokość opłat za mieszkanie dla pozostałych członków spółdzielni. Przecież za media trzeba płacić.

W związku z powyższymi niejasnościami wątpliwość budzą pozostałe wyjaśnienia p. Jurczaka. Nie dajmy się ogłupić

Offline

 

#17 2010-04-24 21:45:17

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: List od Rady Nadzorczej

ejej napisał:

Przeczytałam list prezesa do mieszkańców i rozumiem po co było przekładanie zebrania, ten  żałobny ton. Chodzi o to aby wszystko rozmyć

Moja opinia, w dużym skrócie:

Oświadczenie do podpisu dla członków RN - brzmi to cokolwiek dwuznacznie, przyznawanie się do takich działań po prostu nie uchodzi. Prezes mógł zrobić pogadankę dla nowych członków RN, żeby zaznajomić ich z pracą, która ich czeka.

KIM JEST PAN MIRECKI? I jakie ma umocowanie do tego, żeby zatwierdzać plany finansowe dla spółdzielni? A tekst o specyfice spółdzielni Szwoleżerów, która spowodowała, że główna księgowa źle wykonała swoją pracę to już po prostu mistrzostwo świata.

Kalkulacje dot. ocieplenia: jeśli dobrze pamiętam, sprawa ta pojawiła się podczas poprzedniego zgromadzenia. Wówczas też mówiono, że kalkulacje są nieaktualne. Zarząd (ustami prezesa) bronił się mówiąc, że sporządzanie kalkulacji jest drogie i spółdzielni nie stać na to, żeby sporządzać co chwila nowe kalkulacje. Wszyscy obecni na zgromadzeniu to słyszeli.

Kwestia dot. wynajmu pawilonu jest niezwykła. Zgoda na podnajem i rezygnacja z waloryzacji czynszu niektórym mogłaby się łatwo skojarzyć z niegospodarnością i działaniem na szkodę.

Jeśli prawdą jest to, co o stanie przygotowań do przekształceń gruntów pisał na naszym forum p. Bogusław, to ja wolałbym, żeby sprawami spółdzielni zajmowała się kancelaria prawnicza. To zbyt ważna sprawa, żeby ryzykować jej zaniedbanie. Moi znajomi w sródmieściu już otrzymali nowe stawki wyceny. Są kilkunastokrotnie wyższe.

Offline

 

#18 2010-05-26 16:24:57

 boguslaw_jozwiak

Użytkownik

7657118
Call me!
Skąd: Dragonów 6 m 30
Zarejestrowany: 2010-04-11
Posty: 61
Punktów :   
WWW

Re: List od Rady Nadzorczej

ZAPRASZAM DO MINI-SERWISU RADY NADZORCZEJ >>>  www.szwolezerow.waw.pl  <<<

Offline

 

#19 2010-05-26 22:41:43

Lokator_nr0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 155
Punktów :   

Re: List od Rady Nadzorczej

super, dobrze wiedzieć, że spółdzielnia idzie z duchem czasu. Życzę, żeby strona się rozwijała, tak jak nam wszystkim (i sobie jako adminowi) życzę, że to forum jednak nie umarło bo jest potrzebne!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Prodej betonovĂ˝ch septikĹŻ HornĂ­ Bříza przegrywanie kaset vhs łódz Destylator do alkoholu